Dong Bang Shin Ki Czech Fansite

Novinky

Návštěvnost

Aktuality

Jak to vidíme my?

Jak si jistě někteří z vás všimli, objevil se tu dosti dlouhý a zajímavý komentář od Verči Veselé (děkujeme tímto Verče za to, že se tu aktivně zapojuje :)).

Jako reakci na tento komentář jsme se rozhodly napsat sem, jak vlastně celou situaci okolo SME vidíme my a popřípadě na toto téma otevřít volnou diskuzi.

 Abychom všichni byli v obraze, shrnu sem v krátkosti, o co v komentáři šlo. Verča zmiňovala svůj negativní názor na SME a také položila otázku „Proč SME vůbec podala žalobu na ‚svoje‘ kluky?“ Jako možný důvod zmínila, že si za to někdo z členů (byť třeba jen jednou nechtěnou špatnou poznámkou) může sám. Dál zmínila, že se kolem DBSK začíná vše černat a dost možná to všechno skončí rozpadem celé skupiny...

Celý komentář si přečtete pod tímto článkem.

 

Teď k naším reakcím. Jako první bych se ráda vyjádřila já – Babu.

 

Hezky popořádku... Co se týče mého názoru na SME, je vcelku dost jasný. A to dost jasně negativní. Přesně jak psala Verča – chápu, že kluci proti SME podali žalobu. Zezačátku celé té aféry jsem si říkala – „Jop, SME nebudou tak hloupí, přece to tak nenechají celou dobu, vymyslí nějakou dohodu a bude to. Vždyť přece nechtějí přijít o něco jako DBSK“... Později jsem si začala říkat jak je možný, že to všechno tak protahujou. Pozastavila se činnost kluků nejdřív v Koreji, potom všechny ty aféry kolem... A měla jsem jasno. Lidi v téhle společnosti prostě nemůžou být normální. A teď? Podali žalobu zpět na trio?

Okay, uznávám, že je kluci a jejich žaloba možná naštvali, uznávám, že kluci ty smlouvy dřív prostě podepsali a teď je napříč toho co v nich stojí zrušili a to že se SME nelíbilo. Ale jak už jsem zmínila. Každá NORMÁLNÍ společnost by si jasně spočítala, jakou závratnou částku pro ně znamená „vlastnit“ něco jako DBSK a za každou cenu by se snažila vymyslet s triem nějaký kompromis, nové smlouvy, které by alespoň relativně vyhovovaly oběma stranám a podobně. Ne. SME podá žalobu.

Teď se přímo vybízí to, co už Verča zmiňovala – Vypadá to, jako by si za to mohl některý z členů (nebo všichni tři) sám. Uznávám, že mě už taky napadlo, jestli nějaká ta vina nebude i na jejich straně. I já jsem si říkala, že dost možná někdo utrousil nevhodnou poznámku, kdo ví, třeba v tom byla přímo nějaká hádka a podobně. Taky tím nechci nijak napadat nikoho ze tří zúčastněných. Vůbec ne. I kdyby to byla pravda, věřím tomu, že co řekli nebo udělali bylo oprávněně. Nicméně pokud by právě tohle byl důvod a pokud se někdo v SME opravdu naštval, děsí mě představa, že tohle už jen tak spravit nepůjde.

Ano. Je tu možnost, že následkem všech těch nátlaků DBSK hrozí docela předpokládatelný „rozpad“. Doby kdy mi věta „Always keep the faith“ připadala jako něco naprosto přirozeého a jasného se pomalu vytrácí. „Faith“ se pomalu vytrácí.

Ale na druhou stranu – nemá cenu házet flintu do žita. Zdá se, že za sebou máme pár „bitev“ a teď začíná „válka“. Pokud nebude nikdo zbytečně nic protahovat, mělo by to být relativně rychle vyřešené. Jak? Jsou dvě možnosti. Buď ve prospěch DBSK, kteří se potom vrátí zase pohromadě na světová prkna, a nebo v neprospěch DBSK – jejich definitivní konec. Nikdo z nás teď nemůže říct, jaká varianta je pravděpodobnější. Jsem si jistá, že obě strany mají dobré argumenty a že obě strany mají vynikající právníky. To znamená, že pro mě je to šance 50 na 50. Nebrečím u každé písničky a neříkám si jak je to smutný, že DBSK určitě skončí. Ale ani nejásám a neujišťuju sama sebe v tom, že to přece všechno dobře dopadne. Můj objektivní názor na celou věc tedy je: „Já nevím“.

Opravdu netuším jak to dopadne. Samozřejmě držím klukům palce a budu moc ráda, když zase jednou uvidím čerstvé záznamy z koncertů, nové singly a podobně.

A pokud to nevyjde? jak už se říká – naděje umírá poslední. A já k tomu dodávám, že když naděje umře, vždy je tu stále naděje, že se narodí nová. Možná už neuslyšíme o Dong Bang Shin Ki. Ale to přece neznamená, že za nějaký čas, až se to všechno uklidní, až se vyřeší vše, co by k tomu bylo třeba, nebudou kluci spolupracovat. Neznám je osobně. Nemluvila jsem s nima. Nevidím jim do hlavy. Ale jsem si téměř jistá tím, že těch pět k sobě patří. A že oni to tak cítí. A že i kdyby to teď nevyšlo, pokusí se vždycky dělat maximum a vymýšlet řešení, díky kterému budou zase pohromadě.

Nakonec se opět odkazuju na Verči komentář. Možná nás to trápí. některé více, některé méně, některé neuvěřitelně moc. Ale nejsme to my, kdo trpí. Yunho, Changmin, Yoochun, Jaejoong a Junsu jsou ti, kteří tím vším prochází a kterým hrozí něco, co by si ani ve snu nepřáli.

A proto, že jsme fanoušci, proto, že ač to zní jako sci-fi, pozitivní energie vždy na všechno a na všechny působí líp než ta negativní, budeme (alespoň já určitě) dál věřit, že to dobře dopadne. Ať už je tahle věta jakkoliv otřepaná a ať v tuhle chvíli zní jakkoliv nemožně, opět ji použiju. Always keep the faith!!!

 

Aiwyanett:

 

Teď k tomu připojím já svůj komentář. Mohla bych zopakovat všechno, co tu bylo řečeno, protože za většinou z těch věcí si stojím, ale chtěla bych vám také nastínit jen trošku to, co si já myslím (i když vás to možná s nějvětší pravděpodobností ani nezajímá)

 

Když jsem poprvé viděla DBSK pohromadě, nevím už ani pořádně kdy jsem je začala vnímat jako celek, tak první věc, které jsem si všimla, byla, jak jsou dokonale sehraní a jak na sebe „reagují“. Za svůj život (teď tu ale nechci dělat že jsem kdo ví jak stará) jsem poznala už pár boybandů, a nikdy jsem si nevšimla, že by mezi nima byla taková ta „chemie“. Nevím, možná to je jen záležitostí kontinentů, že všude to mají jinak, ale jde tu přeci vždycky o to samé – zpívat pro peníze. Ale u nich mi nikdy nepřišlo, že by to tak bylo. Každá jejich show byla nabitá energií a kluci si jí vždycky užívali.

Ale zpět k tématu, ono to s ním ale i tak docela souvisí. Postupem času, kdy jsem začínala objevovat, kdo jsou DBSK, kdo jsou oni, jsem dospívala víc a víc k názoru, že prostě oni tu jsou jeden pro druhého. Vždyť spolu jsou tolik let, prožili spolu pubertu propána, to nejtěžší období, a kdyby spolu nechtěli bejt, tak smlouva nesmlouva, každej by to na nich poznal.

Hehe, zase jsem odběhla, když jsem se dozvěděla, jak na tom jsou s SM, zuřila jsem, a to tak moc že jsem měla chuť rozbíjet věci kolem. Jak už zmínila Babu, probůh, to jsou SM tak slepý, že nevidí, o co všechno přijdou? Nejen o zisky, ale i o jméno, což je asi to nejdrahocennější. Měli se pokusit nějak spory s nimi vyřešit a né je jen prohlubovat. Ano, je dost možný, že si někdo z kluků jen pustil pusu na špacír, ale SM se měli pro svoje vlastní dobro snažit to všechno zamést pod koberec, nějak urovnat, a né aby se z toho stala takováhle fraška!

Po přečtení dnešního vyjádření SM jsem byla ještě víc rozladěná, než normálně. Oni si furt hrají na ty ublížené, ale to nejsou, kdyby stáli jako manažeři alespoň za zlámanou grešli, tak jim padnou k nohám a odprosí je!

Tohle prostě nikomu nepomůže. Oni budou tratit a kluci budou no bez sebe. Poslední dobou si víc a víc vybavuji různé komentáře od kluků, jako co by dělali, kdyby nebyli DBSK, všichni svorně že by byli spolu a myslím že Yunho to byl, prohlásil, že by se snažil dát band stejně dohromady. Tomuhle já věřím, věřím v ně a v to, že oni hlavně mysleli vždy všechno tohle vážně.

 

 

Pokud jste dočetli až dokonce a máte co dodat nebo chcete vyjádřit svůj vlastní názor stejně jako Verča a my, uvítáme i vaše komentáře. A pokud se rozvine debata, založíme samostatnou diskuzi na toto téma.

 

Nestyďte se ozvat :)

Poslední komentáře
14.04.2010 22:44:49: Ach ano, vůbec se neomlouvej, jsme rády za jakoukoliv odezvu a jak řekla Babu, alespoň to vypadá, že...
14.04.2010 16:02:33: za komentáře se neomlouvej :) My jsme rády když se tu nějaký objeví :) Alespoň vidíme, že tyhle strá...
14.04.2010 15:05:21: Ach yeah~Opět já xD..nevím...ale ještě něco řeknu. Za prvé,bych se chtěla omluvit,jestli v mém ko...
 
Toto jsou neoficiální stránky vytvořené za účelem podpory K-popové skupiny Dong Bang Shin Ki v České republice. Nemáme v plánu jakkoliv narušovat autorská práva. Veškerý obsah byl pořízen z volně dostupných zdrojů, které jsou uváděny. V případě, že se na stránkách objeví obsah chráněný autorskými právy, stalo se tak neúmyslně a po upozornění bude bezprostředně smazán. Obsah vytvořen autory webu nekopírovat nebo pouze s viditelným uvedením zdroje.