Dong Bang Shin Ki Czech Fansite

Novinky

Návštěvnost

Aktuality

Trio požaduje finanční náhradu od SME

Tři členové DBSK (Jaejoong, Yoochun a Junsu) byli velmi vytrvalí ohledně jednání proti jejich bývalé agentuře SM Entertainment. Byli tak vytrvalí, až vyvolali (a technicky vzato i vyhráli) skupinovou žalobu pro zrušení platnosti jejich zdánlivě nefér smluv jednou provždy.

Bylo oznámeno, že trio nyní nárokuje od SM Entertainment 3 miliardy wonů (což je v hrubém přepočtu 51 milionů Korun českých) jako spravedlivé odškodnění za výdělek, který SM až do současnosti získala z různých aktivit DBSK.

Podle tvrzení tria JaeChunSu byly smlouvy již v říjnu 2009 neplatné a tak kvůli jejich protiprávnosti by měly zisky, které od té doby SME na DBSK vydělalo, být triu právem vráceny. Vzhledem k tomu, že celá skupina za tu dobu vydělala 60 miliard wonů, trio věří, že každý člen si zaslouží alespoň 10 miliard ze zisků SME. Nicméně se rozhodli prozatím požadovat pouze jednu desetinu a nakonec trvají na 3 miliardách wonů.

Na podporu jejich rozhodnutí trio argumentovalo: „SM Entertainment říkají, že 13 let dlouhá smlouva je nezbytná pro zahraniční aktivity, ale to se nedá přijmout. My, členové, jsme ti, kteří mají zaplatit za škody, v případě že bude smlouva jakkoliv ukončena a částka je tak vysoká, že se to nedá přijmout.“

Poslední zprávy oznámily, že trio může zvýšit částku kompenzace, ale definitivní suma ještě nebyla rozhodnuta

Požadování tak horentní částky může triu sloužit jako navrácení spravedlnosti, rozhodně to ale nevypadá na jednoduchou cestu. Doufejme, že tyto problémy se vyřeší co nejdříve.

 

překlad:Babu_unnie

zdroj:allkpop

Poslední komentáře
02.07.2010 15:57:07: No já i myslím,že je to naprosto dobrá částka a možná měli nechat tu původní,protože za těch šest le...
 
Toto jsou neoficiální stránky vytvořené za účelem podpory K-popové skupiny Dong Bang Shin Ki v České republice. Nemáme v plánu jakkoliv narušovat autorská práva. Veškerý obsah byl pořízen z volně dostupných zdrojů, které jsou uváděny. V případě, že se na stránkách objeví obsah chráněný autorskými právy, stalo se tak neúmyslně a po upozornění bude bezprostředně smazán. Obsah vytvořen autory webu nekopírovat nebo pouze s viditelným uvedením zdroje.