Dong Bang Shin Ki Czech Fansite

Novinky

Návštěvnost

Všeobecné informace

Všeobecné informace

TVXQ (častěji TVXQ! Nebo TVfXQ) je zkratka pro Tong Vfang Xien Qi, jsou Korejským boybandem utvořeným talentovou agenturou SM Entertainment v roce 2003. V Jižní Koreji jsou ale známi spíše jako Dong Bang Shin Ki (zkráceně DBSK). Později byli představeni v Japonsku jako Tohosinki pod Avex (sub-label Rhythm Zone) v roce 2005. Jejich jméno se překládá jako „The Rising Gods of the East“ (Vycházející Bohové Východu).

V roce 2008, vydali svůj šestnáctý Japonský singl „Purple line“, který debutoval na atopOricon single chart, DBSK se stávali pátým ne-japonským umělcem a vůbec první chlapeckou cizí kapelou, která měla písničku na první příčce. S jejich dvacátým třetím singlem „Doushite Kimi o Suki ni Natte Shimattandaro?“ DBSK udali nový rekord a stali se prvním cizím umělcem, který měl tři singly v atop chart. V roce 2010 s vydáním dvacátého devátého singlu „Break Out!“, zlomili svůj vlastní rekord. Na Oricon chart měli sedm písniček na první příčce.

2003-2005: Debut

Předtím, než se stali slavnými, zbývala ještě jedna věc - vymyslet jméno. Na výběr měly ze tří možností – O Jang Yukbu (The Five Visceras ), Jeonseoleul Meokgo Saneum Gorae (A Whale That Eats Legends) a Dong Bang Bul Pae (korejský název pro Ashes of Time). Rozhodli se pro Dong Bang Bul Pae, nicméně, jméno bylo zamítnuto, protože v handže (pozn. korejský název pro čínské znaky) to nevypadá esteticky hezky, tak bylo jméno změněno na Dong Bang Shin Gi.

DBSK si odbyli svůj debut 26. prosince 2003 během show BoA a Britney Spears, kde zazpívali svoji prvotinu „Hug“ a vystoupili jako a-cappella doprovod pro „O Holy Night“BoA. Skupina vydala debutový singl „Hug“ v Lednu 2004; vrcholné umístění bylo #4 místo v měsíční hitparádě a prodáno bylo dohromady 169,532 kopií, což bylo v tom roce na čtrnáctém místě v prodejnosti alb. Jejich druhý single „The Way U Are“ (Červenec 2004), se objevil na druhém místě, a celkově byl na devátém místě v prodejnosti za rok, dohromady bylo prodáno 214,069 kopií. DBSK téhož roku vydali prvotní album „Tri-Angle“ (Říjen 2004). „Tri-Angle“ se umístilo v atop žebříčku a celkově bylo prodáno 242,580 kopií, což stačilo na osmé místo v prodejnosti.

V Březnu 2005 DBSK debutovali v Japonsku pod společností Avex (sub-label Rhythm Zone) se singlem „Stay with me Tonight“. Poté vydali druhý japonský singl „Somebody to Love“, a ještě předtím než se vrátili do Koreje, vydali Korejské album „Rising Sun“. „Rising Sun“ se umístilo na atop chart a stalo se tak čtvrtým nejlepším albem pro rok 2005, s 222,472 prodanými kopiemi. DBSK zakončili rok dvěma novými vydáními: jejich třetím Japonským singlem „My Destiny“ a Korejským singlem, na kterém spolupracovali s boybandem Super Junior, „Show Me Your Love“. Tato píseň se umístila v atop chart a se 49,945 prodanými kopiemi se singl stal 35. nejlepší deskou prodanou v témže roce. Na konci roku DBSK obdrželi cenu za nejlepší videoklip k písničce „Rising Sun“, People’s Choice Award pro rok 2005 a Mnet KM Music Video Festival.

2006-2007: „Nájezd“ na Asii

DBSK začali rok 2006 svým vůbec prvním mezinárodním tour - Rising Sun 1st Asia Tour. Kromě Jižní Koreji vystupovali v Číně, Thajsku a také Malaysii, kde to znamenalo první korejské účinkování vůbec. V březnu skupina vydala čtvrtý Japonský singl „Asu wa Kuru Kara (Because Tomorrow Will Come)“ a své debutové japonské CD „Heart, Mind and Soul“. Album se umístilo v Oricon weekly album chart na dvacátém pátém místě s 9,554 prodanými kopiemi. Jejich pátý japonský singl „Rising Sun/Heart, Mind and Soul“, vydaný o měsíc později, se umístil na Oricon single chart na 22 místě. K podpoře prodeje alba DBSK uspořádali první Japonské tour -1st Live Tour 2006: Heart, Mind and Soul, od Května do Června. DBSK vydali další dva japonské singly „Begin“ a „Sky“, který se později umístil na 6. místě a pro skupinu to byl první singl, jenž se dostal do Top Ten. V létě DBSK vystoupili na Avex A-nation summer koncertě.

Skupina pokračovala také ve svých korejských aktivitách a tak vydala třetí korejské album „O“-Jung, Ban, Hap („O“- Thesis, Antithesis, Synthesis) v září 2006. Jako jejich předchozí album, tak i „O“ se umístilo v atop chart s 349,317 prodanými kopiemi a stalo se jedničkou pro tento rok. Dva měsíce po vydání „O“ DBSK vydali další japonský singl „Miss You/“O““, který se umístil na třetím místě a pro skupinu to byl první TOP FIVE singl.  V roce 2006 na MKMF Music Festival, DBSK vyhráli čtyři ceny – „Best Artist of the Year“, „Best Group“, „Mnet.com“, a „Mnet Plus Mobile People’s Choice Award“. Na 16. Festivalu Music Seoul obdrželi tři ceny včetně „Daesang“ ocenění. Skupina také vyhrála další „Daesang“ ocenění na 21st Golden Disk Awards 2006, a kromě toho i „Bonsang“. Na SBS Gayo Awards 2006, DBSK vyhráli další „Daesang“ a „Bonsang“ ceny. (pozn. ceny pro nejlepšího umělce, jedna navazuje na druhou)

DBSK začali rok 2007 vydáním nového japonského singlu „Step by Step“ a po té následovalo druhé asijské tour -  The 2nd Asia Tour Concert „O“. Vystupovali v Soulu, Taipei, Bangkoku, Kuala Lumpur, Shangaii a Pekingu. V březnu skupina vydala další japonský singl (již desátý)“Choosey Lover“, a jejich druhé japonské album „Five in the Black“. Oboje se umistilo v Top 10. V květnu 2007 DBSK vystoupili na MTV Video Music Awards Japan a vyhráli cenu „Best Buzz Asia in Korea“ za jejich album „O“-Jung.Ban.Hap. Během června až prosince 2007 vydali dalších pět singlů „Lovin You“, „Summer; Summer Dream/Song for You/ Love in the Ice“, „Shine / Ride on“, „Forever Love“ a „Together“. „Summer; Summer dream/ Song for you/ Love in the Ice“ bodovalo na druhém místě na Oricon, a bylo to pro skupinu nejvyšší umístění v japonské hitparádě. DBSK také spolupracovali se zpěvačkou Kumi Koda na jejich třicátém osmém singlu „Last Angel“, který byl použit jako úvodní písnička pro japonskou verzi Resident Evil: Extinction.

2008- současnost: Komerční úspěch

DBSK vydali svůj šestnáctý japonský single „Purple Line“ v lednu 2008. „Purple Line“ se umístilo na předních příčkách Oricon chart, a stálo se pro kapelu první jedničkou v Japonsku a zároveň se stali i první chlapeckou kapelou, která má číslo jedna v Japonsku. Poté vydali své třetí album „T“, se kterým se umístili na čtvrté příčce na Oricon Weekly album chart. DBSK label Rhythm zone, oznámil, že „Trick“ projekt bude obsahovat pět singlů, které budou vydávány po následujících šest týdnů, od Února do Března a každý singl bude obsahovat sólo písně od každého člena. Skupina poté vydala dvacátý třetí singl „Beautiful You/Sennen Koi Uta“.  Tento singl se stal dalším číslem jedna a pro chlapce to tak byl další rekord, protože se stali první ne-japonskou kapelou se dvěma singly na prvním místě za sebou. Naposledy se to podařilo před 24 lety. Poté se vrátili do Koreje, kde vystupovali na čtrnáctém Dream Concertu na Olympijském Stadionu v Soulu. 12. června ukončili své Asijské Tour v Pekingu, které začalo 23. ledna v Soulu. DBSK se pak přesunuli zpět do Japonska, kde vydali další single „Doshite Kimi o Suki ni Natte Shimattandaro?“. Single se okamžitě umístil na prvním místě a pro skupinu to znamenalo již další single (v pořadí třetí) který se umisťuje na první příčce v Oricon chart. Poté vystoupili na dvacátém výročí Avexu a na A-Nation 08. V srpnu se vrátili do Koreje a společně s BoA, Cheon Sang Ji Hee the Grace, Zhang Liyin, Girls‘ Generation, Shinee a Super Junior vystoupili na SMTown Live 08.

Čtvrté album „Mirotic“ mělo být původně vydáno 24. září, ale kvůli velkému množství předobjednávek bylo vydání o dva dny odsunuto. Stejně jako jejich předchozí album, i Mirotic se umístilo na vrcholu žebříčku v prodejnosti s 307,974 prodanými kopiemi. Na začátku ledna 2009, bylo album s celkovým prodejem 502,837 prvním korejským albem, které překonalo hranici 500,000. naposledy se něco takového podařilo před šesti lety. V Říjnu vydali DBSK „Jumon: Mirotic“ což je Japonská verze songu Mirotic. Sigle se opět umístil na Oricon chart a zlomil jejich osobní rekord s předešlým singlem. DBSK byli i součásti hudebního festivalu Kohaku Uta Gassen na Nový rok, a tím byli i první Korejskou kapelou, která se tohoto koncertu účastnila.

Jejich dvacátý pátý singl „Bolero/Kiss the Baby Sky/Wasurenaide“ vydaný v Lednu 2009, se pro skupinu stal dalším číslem jedna. V Březnu vydali svůj dvacátý šestý single „Survivor“, který se umístil na třetí příčce a tím porušil jejich série prvenství. „Survivor“  byl následován jejich čtvrtým Japonským albem „The Secret Code“, které se umístilo na druhém místě. Jako podporu pro album následovalo čtvrté koncertní tour - Tohoshinki 4th Live Tour 2009: The Secret Code, jenž skončilo v Tokyo Dome (opět byli první korejskou skupinou, která zde vystoupila)

V Dubnu (22. Dubna 2009) vydali dvacátý sedmý single „Share the World/We are!“. Sigle se umístil na vrcholu žebříčku Oricon.

DVD s názvem „4th Live tour 2009 – The Secret Code – Final in Tokyo Dome“ bylo vydáno v Září 2009. Umístilo se v Oricon DVD Ranking, bylo prodáno více jak 171,00 kopií a pro DBSK to znamenalo v této kategorii jejich největší úspěch. Kromě toho to bylo poprvé po dvaceti letech, co ne-japonský umělec získal první místo v DVD kategorii, přesahující předchozí zahraniční umělce, kteří dosáhli tohoto hodnocení, jako například Beatles - „The Beatles Anthology (Special Price Edition)“, které bylo vydané v Březnu 2003 a nebo  Led Zeppelin - „Led Zeppelin DVD“, které bylo vydáno v Červnu 2003 a drželo se na téhle pozici pro zahraniční umělce po dobu 6 let a 3 měsíců. Zlomili také svůj vlastní rekord v předobjednaných DVD - bylo jich 107,000. Jejich předchozí DVD „3rd Live Tour 2008 – T“, které bylo vydáno v Srpnu 2008, byl jejich poslední rekord a to bylo 112,000 prodaných kopií a „All About DBSK Season 3“s prodanými 66,000 kopiemi.

V lednu 2010 vydali dvacátý devátý singl „Break Out!“ a pro skupinu to byl znovu nový rekord. Singl se umístil na Oricon chart s 256,000 prodanými kopiemi za první víkend a zlomili rekord Eltona Johna. Také nastavili nový rekord pro cizího umělce bodujícího ve víkendové prodejnosti v Japonsku.

V Únoru 2010 byla skupina vybraná, aby zazpívala píseň  „With All My Heart“ pro japonský film „Kimi ga odoru, Natsu“ který by se měl vysílat v Září 2010.

 

 
Toto jsou neoficiální stránky vytvořené za účelem podpory K-popové skupiny Dong Bang Shin Ki v České republice. Nemáme v plánu jakkoliv narušovat autorská práva. Veškerý obsah byl pořízen z volně dostupných zdrojů, které jsou uváděny. V případě, že se na stránkách objeví obsah chráněný autorskými právy, stalo se tak neúmyslně a po upozornění bude bezprostředně smazán. Obsah vytvořen autory webu nekopírovat nebo pouze s viditelným uvedením zdroje.