Dong Bang Shin Ki Czech Fansite

Novinky

Návštěvnost

Rozhovory

Rozhovor pro vivi magazín

"5000 slov v rozhovoru" pro Vivi magazín – dubnové vydání 2010-03-18

 

 

 

 


 

Otázka: Je tomu pět let, co jste debutovali v Japonsku. V době vašeho debutu byli všichni členové děti pod dvacet let, ale teď jsou z vás dospělí muži. Právě jste vydali své první „Best off“ album. Dovolte mi proto, abych se každého člena zeptal, jaká písnička je podle něj ta „nejlepší z nejlepších“?

 

Yunho: Mmm, vzhledem k tomu, že písniček máme opravdu hodně, je těžké nějakou takovou vybrat, ale musím zvolit “Summer Dream”. Je to náš první singl, kterému se podařilo dostat na vrchol denní hitparády Oricon. Když jsme se tuhle novinku dozvěděli, zrovna jsme pracovali na fotografiích na obal našeho druhého singlu a protože jsme byli příliš šťastní, pořád jsme se během fotografování potutelně usmívali. Obal ale vyžadoval, abychom působili velice vlažně, takže bylo opravdu těžké to všechno držet v sobě (smích). Tenkrát jsme si připadali, jako by nám běžel v hlavě film o vzpomínkách na tu chvíli, kdy jsme vkročili do Japonska.

 

Changmin: Já volím “Share The World”. Tahle písnička byla původně nazpívána jako úvodní písnička pro anime “One Piece”, je to tak? Tohle anime je v Japonsku velmi populární, má velký vliv a my jsme měli tu čest nazpívat úvodní znělku. Když poslouchám tu písničku zatímco sleduji anime, I když nejsem nějak moc překvapený, vždycky si říkám „Tohle je vážně naše písnička…“ a pocity které v tu chvíli mám jsou opravdu nepředstavitelné a dokážou člověka udělat opravdu šťastným.

 

Jaejoong: já se taky přikláním k “Share The World”, protože tahle písnička je velice veselá! A taky hrozně zajímavá. Má oblíbená postava „One Piece“ jeLuffy, a z ženských postav Nami. Přesto, že působí dost násilnicky, ve skutečnosti je to hodná holka, správně? Takže… Ah, omlouvám se, odběhl jsem od tématu… (smích)

 

Junsu: Mám nejraději “Mirotic”. Dost jsme experimentovali a žánr téhle písničky pro nás byl velkou výzvou. Nejde z toho konečného výsledku dost cítit Tohoshinki? Plný energie, populární… A právě proto si myslím, že tohle je písnička, která by měla reprezentovat Tohoshinki!

 

Yoochun: Já bych zvolil “Begin”!!! Protože tohle je poslední písničla z celého „best“ alba. Je velmi smutná. I když poslední písnička působí jako začátek… Je lepší se někdy nedívat na pořadí skladeb (smích)… Dělám si srandu. Prostě mám tuhle písničku vážně rád. Myslím, že ten pocit, který tahle melodie a slova dávají, je opravdu takový „ukončující“.

 

Otázka: Jakou písničku, i když není vaše oblíbená, by jste věnovali svým láskám?

 

Yoochun: Je to stále “Begin”, má velmi „čistou“ melodii. Chtěl bych to zpívat a přitom hrát na piáno pro svou dívku. Během koncertu v Tokyo Dome, v létě minulého roku, jsem hrál na piáno a zpíval pro všechny přítomné (stydlivě)… Ale mrzí mě, že jiné publikum už nemám. Chtěl bych poznat „rozdílný“ druh štěstí. Haha….

 

Jaejoong: Taky bych zvolil “Begin”. Hlavním důvodem by bylo, že text je opravdu perfektní. „Od teď se budeme držet za ruce a budeme kráčet vpřed“. Tahle věta je vážně pěkná a proto bych ji chtěl zkusit jednou doopravdy říct…

 

Yunho: Taky mám rád “Begin”, ale “Stand by You” je taky dobrá volba a už jen podle názvu - “Why Did I Fall In Love With You” také není tak špatné… Ale všechny působí jako smutné písničky. Tohoshinki mají hodně písniček, které dávají najevo ten „Chci jít do budoucnosti se svou láskou“ pocit. Proto  bych chtěl nejvíce doporučit. “Tomorrow Will Come”. „I když tu bude smutek, jasný zítřek se určitě dostaví“ mám rád tenhle nadšený postoj k budoucnosti.

 

Junsu: Taky zvolím “Tomorrow Will Come”. Tohoshinki mají hodně písniček o lásce, ale tahle písnička má nejjasnější téma ve stylu „chci tě ochránit“. Nebylo by dobré nechat osobu, kterou máte rádi, aby slyšela tuhle písničku? Co se týče lásky, jsem taky ten typ, který chce chránit svou přítelkyni. Okay, někdy si také přeji být ochráněn… (smích)

 

Changmin: Já volím “Beautiful You”. Tahle písnička z „best“ alba je velice hluboká a právě proto ji volím.

 

Otázka: Předchozí témata se týkala písniček z výběrového alba. Nyní mi řekněte, jako celek, jaký máte pocit z tohohle alba? V porovnání s normálními alby, vydávání „výběrovky“ musí vyvolávat rozdílné pocity, nebo ne?

 

Yunho: Za prvé, můj momentální pocit je „Ahh… Opravdu jsme těžce pracovali pro dosažení tohohle dne“… A také je to důkaz lásky našich fanoušků. Když se na to tak dívám, tohle výběrové album je produkt naší těžké práce a lásky ode všech.

 

Junsu: Ano ano. Není hlavní důvod vydání výběrového alba posbírání všech dobrých písniček, které si už hodně lidí poslechlo a evidentně ještě chce poslechnout? Tenhle fakt mě opravdu dělá šťastným.

 

Changmin: Od naší debutové písničky až k těm posledním, pokaždé když vydáme nový singl, budeme vždycky mnohem vyspělejší v porovnání s těmi předchozími a doufáme, že všem ukážeme tenhle druh hudby a image. Cítím to tak, že tohle výběrové album je sbírka našich změn během mnoha let. I když to jsou písničky, které byly dříve nahrány pro naše předchozí alba, pocit, který teď dávají je naprosto odlišný. Jak to jen říci? Přinášejí spoustu vzpomínek a titul „Best Album“ tomu všemu naprosto přísluší.

 

Yoochun: Když jsme začali, vždycky jsem pochyboval, jestli tu náhodou nejsou nějaké další písničky, které by měly na tomhle výběrovém albu být. Potom jsem si prošel všechny singly které jsme doteď vydali a překvapeně jsem zjistil „my jsme vážně vydali tolik písniček…“! Takže jsem opravdu šťastný…

 

Jaejoong: „Vždycky se říká „Jen deset písniček nestačí! Měli by jsme dát deset dalších!“ Kdyby to tak opravdu bylo, nebylo by to „Best off“ poslední? Ahhaha!

 

Otázka: Stejně jako vaše písničky, věřím tomu, že i vy samotní jste museli hodně dospět. Teď bych chtěla, aby jste mi řekli něco o vašich myšlenkách „jako muži“. Nejdřív – jaký typ člověka si myslíte, že jste? Prosím, začněte u vašich kladů a záporů.

 

Jaejoong: Klady? Klady… Hmmm, nejsem ten typ, který by považoval své vlastní záležitosti za prioritu. Většinou se hodně věnuji ostatním lidem a nijak se neventiluju. Vypadá to, že my s krevní skupinou 0 už prostě jsme takoví. Ale to jsou jen slova. Ve skutečnosti jsem opravdu ve stresu. Potom, když už to skutečně dosáhne svých mezí a nemůžu to už víc vydržet, tak vybouchnu a řeknu „Doteď jsem toho toleroval už dost!“ (smích). Proto lidé říkají že jsem vážně děsivý, když se naštvu.

 

Yoochun: Moje silná stránka je, že mám vřelé srdce (smích). Moje slabá stránka je, že poslední dobou moc nechodím ven. Je to jako bych neměl rád ten pocit „chození ven“…

 

Junsu: Já nemám žádné silné stránky. (smích). Jak to jen říct… prostě vážně nevím. Hodně lidí říká, že mám silnou vůli. Jednoduše – já jsem ten, který se vždycky bude dívat dopředu, bez ohledu na to co a kdy si myslím, že by se nemuselo podařit. Prostě řeknu „Ani náhodou!“ tak přímo, jak jen budu moct.

Moje slabá stránka… taky žádná (smích). Mám hodně slabostí a ta největší je, že se moc bojím, že bych mohl něco ztratit, taže je tu spousta malých věcí, ve kterých nikdy nepřiznám porážku. Poslední dobou jsem byl v téhle oblasti dost „vyzrálejší“ a snažil jsem se to všecno nebrat tak vážně. Pro muže není moc dobré být přecitlivělý a přehnaně se strachovat.

 

Yunho: Co se mě týče, jednou, jakmile mě něco zaujme, soustředím se na to a nevzdám se, dokud toho nedosáhnu. Taky si myslím, že jsem hrozně vášnivá osoba. Jakmile se na něco takhle zaměřím, nedokážu vnímat to ostatní, co se kolem mě děje. Nezáleží na tom, jak moc budou ostatní křičet „Yunho!!! Yunho!!!“, já je neuslyším. Jednoduše řečeno, mám více toho klasického „mužského“ charakteru… Jak to vysvětlit? Znamená to také, že je to pro mě mnohem obtížnější porozumět dívčímu srdci (stydlivě). Já mám svou definici romantiky… Ale pro dívky je to asi těžko pochopitelné…

 

Changmin: měl bych to podat asi takto – včetně věcí, které na sobě nesnáším, na sobě všechno miluju. Kvůli krevnímu typu B, myslím, že se dokážu hrozně snadno vytočit, ale řekl bych, že je to tím, že lidé vidí mé silné stránky zřídka. Jednoduše řečeno, má povaha je jedna z těch, které jsou spíše tiché a stydlivé. Nicméně jednou, jakmile mě někdo zná dobře, jsem hodně upovídaný a nadšený. Jsem ten typ člověka, co uznává malý, ale za to hodně hluboký a pevný kruh blízkých lidí… Hmm, mimochodem, kromě mé tendence se rychle vytočit jsou to všechno klady? Evidentně je to vtip. (smích)

 

Otázka: A jaký typ milence si myslíte, že jste?

 

Yunho: jsem ten typ, který je naprosto „pohlcený“. Tak, že všechno ostatní se stane téměř neviditelným!... Ale ještě jsem neměl žádný vážný vztah, takže si nejsem sám pořádně jistý.

 

Yoochun: Taky jsem vždycky býval ten typ „pohlceného“ milence. Když mám někoho rád, cítím, že tohle je určitě ta pravá osoba!... Ale poslední dobou jsem dával i na názory ostatních. Doteď jsem býval tak moc „pohlcená“ osoba, že to většinou nedopadlo dobře…

 

Junsu: Já mám dvě stránky. Nejen, že jsem velice zaujatý vztahem, ale taky dokážu být velice klidný. Když jsem zamilovaný, mé myšlenky se dost často mění, takže sám nikdy nevím, co udělám. Nicméně nechci moc přemýšlet a snažím se být více přirozený.

 

Changmin: Jen při své „první lásce“ jsem se opravdu nestaral o okolí. Potom jsem se ale dost uklidnil. Není tu nic, co by mohlo ovlivnit mou práci a podobné věci. Jen ta první láska… Ta byla trošku… Bláznivá. (hořký úsměv)

 

Jaejoong: U mě to závisí na vztahu. Pokud je dívka nadšená, potom bych se možná mohl změnit a být stejný. Pokud není, pak by to mohlo být trošku… nudné. Ale nezáleží jaký typ, budu ji vždycky chránit a přesně to je důvod k tomu, abych se dobře staral o své tělo a udržoval si energii.(smích)

 

Otázka: Takže… Jak by jste vy všichni chránili děvče?

 

Changmin: Hmm…  Pokud jde o takovou tu situaci, že by potkala lupiče po cestě z rande nebo tak něco, předešel bych tomu tak, že bych jí usadil do taxíku přímo domů a nechal jí takto odjet jako první. Tímhle způsobem, nehledě na to, jak moc se snažím ji ochránit, si toho ona vlastně nikdy ani nevšimne. (smích)

 

Junsu: Já ji chytím do náruče a poběžím! Jsem vážně rychlý, takže mám jistotu útěku do bezpečí.

 

Yoochun: Když se nad tím zamyslím z praktického hlediska, řekl bych své dívce, aby zavolala mému manažerovi a než by dorazil, tak bych bojoval. Protože jsem cvičil Taekwondo, myslím, že bych je dokázal na chvíli zastavit.

 

 Yunho: Já jsem zase trénoval Hapkido, takže bych taky bojoval. Ale to by nebylo pro umělce moc dobré, dostat se do rvačky, že? Ale pořád platí, že musím být ochránce. Ochránce, protože bezpečnost a klid mé přítelkyně jsou to nejdůležitější.

 
Otázka: To všechno zní bezpečně! Takže na konec, jakým mužem se chcete stát v budoucnosti? Prosím, řekněte nám vaše cíle.

 

Yunho: Přesně jak jsem řekl předtím. Osoba, kterou nejvíce respektuji, je můj otec. Chci být přesně jako on. Stát se někým, kdo dodává lidem sílu. A pořád se věnuji dobrovolničení, to je také velmi důležitá část mého snu.

 

Changmin: Můj sen je stát se mužem, který založí láskyplnou rodinu. Takže nejen co se lásky týče, musím být také schopný vydělat dost peněž, správně?

Jaejoong:
Přál bych si být mladým tátou (stydlivě). Chtěl bych být takový táta, který může poslat děti do školy. Ale tenhle svět je stále moc nebezpečný. Abych byl upřímný, nechtěl bych mít dceru. Takže kdybych měl děti, myslím, že by bylo lepší, aby to byli synové.

 
Yoochun: Já chci být klidným mužem. Má definice toho, být klidným, je, že vím, co bych měl udělat.

 

 Junsu: Stejně tak já. Chtěl bych být někdo, kdo se všemu dokáže s klidem postavit a je schopný postarat se o ostatní. Také si přeji, abych mohl pořád zpívat…

Žádné komentáře
 
Toto jsou neoficiální stránky vytvořené za účelem podpory K-popové skupiny Dong Bang Shin Ki v České republice. Nemáme v plánu jakkoliv narušovat autorská práva. Veškerý obsah byl pořízen z volně dostupných zdrojů, které jsou uváděny. V případě, že se na stránkách objeví obsah chráněný autorskými právy, stalo se tak neúmyslně a po upozornění bude bezprostředně smazán. Obsah vytvořen autory webu nekopírovat nebo pouze s viditelným uvedením zdroje.